Ara
  • APEL ABRASİV

MERMER SİLİM NEDİR?

Güncelleme tarihi: 30 Tem 2020

Mermer özellikle zeminlerin yüzeylerinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Günümüzde evimizin hemen hemen her odasında, mutfaklarınızda, banyo ve tuvaletinde en çok tercih edilen zemin aracıdır.


Mermer silim işlemi, mermerin yüzeyinde oluşmuş olan kir, pas, yağ ve kimyasal maddelerin profesyonel cihazlar aracılığı ile uzman kişiler tarafından temizlenmesine verilen addır. Mermer özellikle zeminlerin yüzeylerinde sıklıkla kullanılan bir maddedir. Günümüzde evimizin hemen hemen her odasında, mutfaklarınızda, banyo ve tuvaletinde en çok tercih edilen zemin aracıdır.

Bunun yanında hamamlarda, restoranlarda, kafelerde ya da daha birçok iş yerlerinde sıklıkla görmek mümkündür. Hayatımızda aktif olarak kullandığımız mermerin temizliğinde titiz davranmak gerekir. Özellikle büyük işletmelerde, yoğun insan sirkülasyonu olur. İnsanların oluşturduğu kirler, hava şartları, oluşabilecek dökülme gibi kazalar nedeniyle gözenekli yapıya sahip mermer yüzeyler kolayca kirlenir. Zaman içerisinde iyi temizlenmemiş olan mermerde kalıntılar ve kirler açığa çıkarak çıkmayan ve kötü görünen bir hal alır.

Özellikle bazı mermer çeşitlerinin temizliği oldukça zordur. Günlük hayatta mermer her ne kadar temizlense de tam anlamıyla temizlik sağlanamaz. İşte bu nedenle mermer silme işlemi yaparak kusursuz bir temizlik sağlanabilir. Özellikle büyük ya da küçük işletmelerde temiz ve ferah görünüm müşterilerin talebini artırma açısından oldukça önemlidir. Pırıl pırıl parlayan tertemiz bir zemin herkes için hijyeni çağrıştıracağı için profesyonel silim her anlamda oldukça önemlidir. Mermerin silinmesi mutlaka belirli aralıklarla düzenli şekilde yapılmalıdır. Mermer silim işlemi her mermer zeminde farklılık gösterilir. Kullanılan makinede farklı başlıkların kullanılması temizliğin kusursuz olması açısından çok önemlidir.


7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
003-whatsapp_edited.png